Nuo seniausių laikų Kalėdos yra pati laukiamiausia žiemos šventė, todėl išsirinkti pačią tinkamiausią kalėdinę eglutę gali tapti tikrai atsakinga užduotimi. Tradicijų mėgėjai šventiniu laikotarpiu ištikimai savo namuose puošia lietuvišką kalėdinę eglutę, tačiau naujovės mėgstančių lietuvių tarpe vis labiau populiarėja ir kiti kalėdiniai medžiai – kėniai. Tad jeigu sukate galvą, kokį kalėdinį medį vertėtų pasirinkti šiemet, čia rasite visą reikalingą informaciją, kuri jums padės atrasti pačią gražiausią žaliaskarę jūsų namams.
Populiariausios kalėdų eglučių rūšys
Ilgą laiką Lietuvoje žmonės namuose puošdavo tik gyvas lietuviškas kalėdines eglutes, kurios savo populiarumo nepraranda ir šiandien. Tačiau bėgant laikui, naujoves mėgstantys lietuviai ėmė dairytis pavyzdžių užsienyje ir atrado ne ką mažiau puošnesnį Kalėdų medį – kėnį. Dabar šie du Kalėdiniai medžiai yra absoliutūs lietuvių favoritai. Apžvelkime, kokie yra lietuviškos eglės ir kėnio privalumai, trūkumai ir kurį iš jų verta įsigyti šiemet.
Eglės ir jų rūšys
Paprastoji lietuviška eglė. Tikriausiai nerastumėte nė vienio lietuvio, kuris negalėtų prisiminti lietuviškos eglutės kvapo iš tolimos vaikystės. Būtent dėl to paprastoji lietuviška eglė yra populiariausia lietuvių pasirinkimų tarpe – ji skleidžia gaivų, sodrų ir mišką primenantį kvapą. Paprastos lietuviškos eglutės šakos yra tankios bei akį traukiančios sodriai žalios spalvos, o spygliai – smulkūs.
Ilgesnį laiką pabuvusi šiltoje aplinkoje, lietuviška Kalėdų eglutė ima mesti savo spyglius, todėl yra labai svarbu užtikrinti jai gerą vietą namuose: kuo toliau nuo radiatorių ir židinių. Lietuvišką eglutę namuose rekomenduojama statyti likus 1–2 savaitėms iki švenčių, taip užtikrinant, kad ji išsilaikys visa šventinį laikotarpį.
Dygioji eglė. Ši eglutės rūšis yra mažiau populiaresnė nei paprastoji eglutė, tačiau savo išvaizda ji beveik niekuo nesiskiria. Vienintelis jos išskirtinis ženklas – jos spygliai yra kur kas smailesni, todėl ir nenubyrėjusi dyglioji eglutė išlieka kurį laiką ilgiau.
Serbinė eglė. Serbinė eglė savo išvaizda primena dygiąją eglę. Nuo pastarosios serbinės eglės skiriasi savo šakų išsidėstymu. Pagrindinės serbinės eglės šakos išsilenkusios į viršų, o šone esančios šakos svyra žemyn. Serbinės eglės spygliai taip pat yra unikalūs – viršutinė jų pusė yra tamsiai žalia, o štai apatinė – sidabrinės spalvos.
Baltoji eglė. Nors šios eglutės rūšis yra kilusi iš Šiaurės Amerikos, ji kuo puikiausiai auga ir Lietuvoje. Baltoji eglutė nuo paprastos eglės šiek tiek skiriasi savo šakų struktūra. Jos yra pilkšvai žalsvos spalvos, standžios ir kylančios į viršų. Baltosios eglės spygliai yra trumpi ir pasižymi savo unikalumu – jie neduria.
Privalumai
Paprastą kalėdinę eglutę į savo namus renkasi tradicijas mėgstantys lietuviai. Kalėdinės eglutės didžiausias privalumas – natūralus ir gaivus miško kvapas. Būtent be šio kvapo savo namų šventiniu laikotarpiu neįsivaizduoja daugelis lietuvių. Natūraliai žalia eglutės spalva, tankios žiemą primenančios šakos, o kur dar ir po visus namus sklindantis nuostabus kvapas? Tikriausiai jau supratote, kodėl lietuviška Kalėdų eglutė daugelį metų nesitraukia iš pagrindinių lentynų.
Trūkumai
Kaip bebūtų gaila, visi gražiausi dalykai turi trūkumų, ne išimtis ir kalėdinė eglutė. Lietuviška kalėdinė eglutė pasipuošusi itin smulkiais spygliais, kurie, pabuvoję ilgesnį laiką šiltoje aplinkoje, ima byrėti. Būtent dėl to lietuviškas kalėdines eglutes rekomenduojama pirkti 1–2 savaitės iki švenčių.
Ar patogu pirkti į butą?
Atgabenti eglutę iki pat buto galėtų pasirodyti ne itin patogi ir maloni šventinio laikotarpio patirtis. Būtent dėl to mūsų svetainėje www.christmastree.eu jums siūlome nemokamą pristatymą ir išvežimą Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Rygos ir Liepojos miestuose.
Kaina
Lietuviškos eglutės kaina svyruoja nuo 45–50 eurų, priklausomai nuo jos dydžio ir aukščio.
Kėniai ir jų rūšys
Kaukazinis kėnis. Šis kėnis išsiskiria savo kūgine forma, kuri šakojasi tankiai ir tvarkingai. Kaukazinio kėnio spygliai yra neaštrūs ir blizgūs, viršuje – tamsiai žalios spalvos, o apačioje – sidabrinės. Kaukazinio kėnio spygliai visiškai neduria, todėl puikiai tinka namams, kuriuose auga maži vaikai.
Balzaminis kėnis. Šios rūšies kėnis yra ypač paplitęs Šiaurės Amerikoje ir yra vienas populiariausių kalėdinių eglių Amerikoje. Jo sakai naudojami kaip puiki gydomoji priemonė nuo peršalimo bei kanadietiško balzamo gaminimui.
Pilkasis kėnis. Ši kėnių rūšis taip pat yra kilusi iš Šiaurės Amerikos, bet dėl savo dekoratyvios išvaizdos ją ypač pamėgo ir lietuviai. Pilkąjį kėnį nuo kitų kėnių galima atskirti pagal jo spyglius. Jie yra patys ilgiausi iš visų kėnių rūšių, pilki ir išlinkę.
Privalumai
Kėniai savo išvaizda nedaug skiriasi nuo paprastos lietuviškos kalėdinės eglutės. Kėniai pasižymi standžiais žalios spalvos spygliais, o jų spygliai – nebyra. Būtent dėl to kėnis puikiai tinka namuose, kuriuose gyvena vaikai. Be to, kėnis neskleidžia stipraus kvapo, todėl jis yra tinkamas ir alergiškiems žmonėms. Užsienyje kėnis yra vertinamas dėl ypatingo ištvermingumo, todėl galite būti ramūs, kad jis jūsų namuose kuo puikiausiai išsilaikys visą šventinį periodą.
Trūkumai
Didžiausiu kėnio trūkumu tradicijas mėgstantys pirkėjai laiko kvapo silpnumą. Tad jeigu norite namuose pajusti tikrą miško kvapą ir atmosferą, jums vertėtų rinktis lietuvišką kalėdinę eglutę.
Ar patogu pirkti į butą?
Atgabenti kėnį iki pat buto galėtų pasirodyti ne itin patogi ir maloni šventinio laikotarpio patirtis. Būtent dėl to mūsų svetainėje christmastree.eu jums siūlome nemokamą pristatymą ir išvežimą Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestuose.
Kaina
Kėnio kaina gali svyruoti nuo 45–70 eurų, priklausomai nuo jo dydžio ir aukščio.
Mūsų verdiktas – kurią eglutę pirkti?
Nesvarbu, kurį kalėdinį medį pasirinksite, jis jūsų namams suteiks džiugesio ir švenčių laukimo jausmą. Vis dėlto, jeigu namuose gyvena vaikai arba labiau alergiški žmonės, rekomenduotume jums rinktis kėnį, kuris nemeta spyglių ir skleidžia švelniai silpną kvapą. Jeigu esate tradicijų mėgėjas ir jūsų neerzina byrantis spygliai, tuomet lietuviška Kalėdų eglutė kuo puikiausiai atras vietą jūsų namuose.
Kur dėti ar išmesti Kalėdų eglutę?
Pasibaigus žiemos šventiniam laikotarpiui, labai svarbu tinkamai pasirūpinti ir išmesti savo kalėdinę eglutę.
Jeigu šventiniu laikotarpiu namus džiugino kalėdinė eglė vazone, galite jos neišmesti ir auginti ją toliau. Tinkamai ja besirūpindami, pabandykite ją išsaugoti iki pavasario, o tuomet ją persodinkite savo kieme ar kažkam padovanokite.
Jeigu nusipirkote kirstą kalėdinę eglutę, labai svarbu jos jokiu būdu nemesti į mišrių komunalinių atliekų konteinerius. Saugodami savo aplinką ir gamtą, Kalėdų eglutes meskite tik tam specialiai įrengtuose kalėdinių eglučių surinkimo taškuose.
Christmastree Lietuva komanda jūsų patogumui siūlo patogų eglučių pristatymą ir surinkimą ne tik Vilniuje, bet ir Kaune bei Klaipėdoje be papildomo mokesčio. Išsirinkite kalėdinę eglutę jau dabar!