Priežiūra

Kaip ilgiau išlaikyti Kalėdų eglės kvapą Ir gyvybingumą?

Nusipirkus kalėdinę eglutę, jeigu tik yra galimybė, rekomenduojama jos iš karto į kambarį nestatyti, o šiek tiek pripratinti prie besikeičiančios temperatūros ir ją palaikyti vėsesnioje patalpoje.

Norint išrinkti tinkamą kalėdinės eglutės ar kėnio vietą savo namuose, statykite juos atokiau nuo šilumą skleidžiančių įrenginių. Geriausia kalėdinės eglutės ar kėnio vieta turėtų būti kuo toliau nuo radiatorių ir židinių. Taip pat patartina kalėdinės eglės nestatyti ant šildomų grindų.

Pastačius kalėdinę eglutę kambaryje, labai svarbu ją laistyti reguliariai. Jeigu nusipirkote kalėdinę eglutę vazone, nepamirškite, kad žemė turi būti nuolat drėgna. Jeigu nusipirkote kirstą kalėdinę eglutę ar kėnį, įsitikinkite, kad eglutės stove nuolatos būtų tinkamas kiekis vandens.

Taip pat rekomenduojama dienos eigoje kalėdinės eglutės ir kėnio šakas papurkšti vandeniu. Tiesa, purkšdami kalėdinę eglutę ar kėnį vandeniu, įsitikinkite, kad dekoracinės lemputės yra išjungtos.

Kaip papuošti Kalėdų eglutę?

Įsigijus kalėdinę eglutę ir ją atvežus į namus, pirmiausia, išrinkite jai tinkamiausią vietą. Apsvarstykite, kur ji bus labiausiai matoma ir kurioje vietoje ji suteiks namams daugiausia jaukumo. Idealiu atveju kalėdinę eglutę vertėtų statyti arčiausiai elektros lizdo, mat gausybę laidų namuose tikrai neatrodys skoningai. Taip pat eglutę statykite atokiau nuo radiatorių ir židinių.

Jeigu nusipirkote kirstinę kalėdinę eglutę arba kėnį, įsitikinkite, kad medžio stovas yra stabilus, o kalėdinė eglutė ar kėnis yra tvirtai įstatyti į jį. Šiek tiek pakedenkite kalėdinės eglutės ar kėnio šakas bei palikite šiek tiek daugiau vietos praėjimui.

Uždėję lemputes, nuspręskite, kokia spalvų paletė puikuosis ant jūsų kalėdinės eglutės. Įprastai ekspertai rekomenduoja kalėdinę eglutę puošti 2–3 spalvomis, siekiant jos neperkrauti. Populiariausios tradicinės spalvos, puošiant kalėdinę eglutę, vis dar išlieka sidabrinė, auksinė, raudona ir žalia. Tačiau pastaruoju metu nevengiama į spalvų paletę įtraukti ir geltonos, baltos bei mėlynos spalvos.

Papuošus kalėdinę eglutę lempučių girlianda ir apgalvojus spalvas, metas išsirinkti kalėdinės eglutės dekoracijas.

Kalėdų dekoracijos

Dabar kalėdinių eglutės dekoracijų galima rasti pačių įvairiausių. Tiesa, vertėtų iš anksto pagalvoti, kokių kalėdinių dekoracijų jūs norėtumėte: ar eglutę puošite simboliniais Kalėdų motyvais, galbūt norėsite pridėti ir kalėdinę girliandą, o gal visus papuošimus gaminsite savo rankomis? Svarbu prisiminti, kad brangesnės Kalėdų dekoracijos turėtų atsidurti eglės viršuje (taip jas apsaugosite nuo augintinių ir nelaimingų įvykių). Taip pat, puošiant kalėdinę eglę, stambesni žaislai turėtų atsidurti apačioje, mažesni – šiek tiek aukščiau, šakų pradžioje.

Kabančios dekoracijos

Puošdami kalėdinę eglutę namuose, apgalvokite, kokias kabančias dekoracijas norėtume ant jos pridėti. Kabančių dekoracijų pasirinkimas yra iš tiesų didelis: kalėdiniai burbulai, kaspinai, girliandos, simboliniai Kalėdų personažai, žibintai, žvakės, žiemos motyvai. Nepamirškite apgalvoti, kaip kabinsite tokias dekoracijas: naudosite kabliukus, juostelę ar specialią vielą

Žibintai ir žvakės

Žiemą dienos trumpėja, tačiau kalėdinę eglutę papuošę žibintais ir žvakėmis, jai suteiksite simbolinę reikšmę. Ant kalėdinės eglutės pakabinę žaislinius žibintus ir žvakes, savo šeimai ir svečiams priminsite apie širdies gebėjimą įveikti tamsą bei suteiksite tikėjimą ateinančiomis šviesesnėmis dienomis.

Žaisliniai seneliai Ir elniai

Ne rečiau nei žibintus ir žvakes ant kalėdinės eglutės galima išvysti ir žaislinius senelius bei elnius. Šiauriniai elniai simbolizuoja kūrybiškumą, išradingumą ir žinias, o taip pat ir ištikimą draugystę su Kalėdų seneliu. Pakabinti žaisliniai seneliai ant eglutės vaikams ir suaugusiems suteikia vilties ir tikėjimo belaukiant šv. Kalėdų ryto.

Rankų darbo kalėdinės dekoracijos

Papuošti kalėdinę eglutę galima ne tik pirktinėmis dekoracijomis, bet taip pat ir savo namuose pačių pagamintomis kalėdinėmis dekoracijomis. Populiariausios rankų darbo kalėdinės dekoracijos yra gaminamos iš džiovintų vaisių: apelsinų, spanguolių, augalų lapų. Rankų darbo kalėdinės dekoracijas taip pat galite sukurti ir iš popieriaus: iškirpti gausybę snaigių ar sukurti ilgą popierinę girliandą.

Kalėdinės girliandos ir lemputės

Ne ką mažiau svarbūs kalėdinės eglutės komponentai – kalėdinės girliandos ir lemputės. Ekspertai rekomenduoja kalėdinę eglutę pradėti puošti ne nuo kalėdinių žaislinių dekoracijų, o pirmiausia užkabinti kalėdines lemputes, po jų – kalėdines girliandas. Galėtų kilti klausimas – kodėl mes dedame lemputes ant kalėdinių eglučių?

Atsakymas paprastas – anksčiau tikintieji eglutes puošdavo žvakėmis, o norint išvengti gausybės gaisrų, bėgant metams, žvakes pakeitė lemputės. Išsirinkti lemputes galite pagal savo skonį, kadangi jų būna pačių įvairiausių, tiek savo spalvomis, tiek ir savo forma.

Uždėjus lemputes, metas eglutę papuošti kalėdinėmis girliandomis. Kalėdinės girliandos padės užpildyti tuščias eglutės vietas, suteiks šilumos ir padės pilnai atskleisti kalėdinės eglutės temą. Girliandą kalėdinei eglutei galite rinktis iš gausybės variantų: žaislinių burbulų, kaspinų, kankorėžių ar net spanguolių!

Kaip apvynioti kalėdinių lempučių girliandą aplink eglę ar kėnį?

Kalėdinės eglutės ar kėnio puošimą pradėkite nuo lempučių girliandos uždėjimo. Prieš puošiant kalėdinę eglutę, įsitikinkite, kad lemputės tikrai veikia. Lempučių girliandą ant kalėdinės eglutės ar kėnio pradėkite dėti nuo apačios į viršų, palikdami kelių centimetrų tarpus tarp linijų. Ekspertai rekomenduoja ne mažiau 150 lempučių vienam metrui kalėdinės eglutės.

Kada reikia nupuošti Kalėdų eglutę?

Pagal krikščionišką tradiciją, sausio 6-ąją dieną, visi tikintieji turėtų kalėdines eglutes nupuošti ir su jomis atsisveikinti iki kitų metų. Sausio 6-ąją yra minima Trijų karalių diena, kuomet jie atvyko į Betliejų aplankyti gimusio Jėzaus Kristo. Ši diena žymi šventinio laikotarpio pabaigą.

Vis dėl to, bėgant metams, tiek gyventojų namuose, tiek centrinėse miestų aikštėse, kalėdinės eglės yra paliekamos ir ilgesniam laikui. Tiesa, kad ir kaip ilgesnį laiką besidžiaugtumėte savo kalėdine eglute, nepamirškite, kad ją turėti suspėti išmesti šventiniu laikotarpiu įrengtuose surinkimo punktuose.

Kur dėti ar išmesti Kalėdų eglutę?

Pasibaigus žiemos šventiniam laikotarpiui, labai svarbu tinkamai pasirūpinti ir išmesti savo kalėdinę eglutę.

Jeigu šventiniu laikotarpiu namus džiugino kalėdinė eglė vazone, galite jos neišmesti ir auginti ją toliau. Tinkamai ja besirūpindami, pabandykite ją išsaugoti iki pavasario, o tuomet ją persodinkite savo kieme ar kažkam padovanokite.

Jeigu nusipirkote kirstą kalėdinę eglutę, labai svarbu jos jokiu būdu nemesti į mišrių komunalinių atliekų konteinerius. Saugodami savo aplinką ir gamtą, Kalėdų eglutes meskite tik tam specialiai įrengtuose kalėdinių eglučių surinkimo taškuose.

Apibendrinimas

Kalėdinė eglutė šventiniu laikotarpiu namams suteikia ne tik džiugesį. Šaltuoju metu laiku ji namuose tampa šviesesnio rytojaus, vilties ir tikėjimo simboliu. Būtent dėl to žiemos švenčių savo namuose be kalėdinės eglutės neįsivaizduoja beveik kiekvienas lietuvis. Išsirinkti kalėdinę eglutę internetu yra labai paprasta.

Pirmiausia, nuspręskite, kokį šventinį medį rinksitės šiemet – tradicija tapusią Kalėdų eglutę, o galbūt vis labiau populiarėjantį kėnį? Įsigiję šventinį medį, nepamirškite namuose išrinkti jam tinkamiausią vietą.

Pastačius kalėdinę eglutę savo namuose, uždėkite lemputes ir kalėdines girliandas, o vėliau ją papuoškite ir kalėdiniais žaislais bei dekoracijomis.

Visą šventinį laikotarpį atidžiai rūpinkitės kalėdine eglute, nepamirškite jos vis palaistyti. O šventėms pasibaigus, nepavėluokite eglutes išvežti į specialiai įrengtus jų surinkimo punktus. Gražių ir jaukių jums švenčių!

0
    0
    Krepšelis
    Jūsų krepšelis yra tuščias
      Nuolaidos kodas