Visai netrukus mus aplankys gražiausia metų šventė – Kalėdos. Pasiruošimas šioms jaukioms šventėms vyksta iš anksto – jau galima pastebėti pasipuošusias parduotuvių vitrinas, kalėdinius pasiūlymus ir dovanų idėjas teikiančias įmones. Vis daugiau žmonių stengiasi pasirūpinti kalėdinėmis dovanomis iš anksto. Taip pat vertėtų iš anksto apgalvoti ir kaip papuošti namus šventėms. Vienas pagrindinių Kalėdų akcentų – eglė.

Kodėl per Kalėdas puošiama eglutė? Eglė – tai amžinojo gyvenimo ir nemirtingos sielos simbolis. Beje kol visa gamta žiemą miega, eglė žaliuoja. Lietuvoje eglutės puošimas palyginus dar visai nesena tradicija – eglės puošti pradėtos tik nepriklausomybės metais. Manoma, kad ši tradicija atkeliavo iš Vokietijos.

Pagal tradicijas, Kalėdų eglutę puošti reikėtų Kalėdų išvakarėse. Tačiau kasmet ši tradicija vis labiau užmirštama ir kalėdines eglutes žmonės puošia vos atėjus gruodžio mėnesiui. Tad kada puošti Kalėdų eglutę priklauso nuo kiekvienos šeimos pasirinkimo.

Na, ir žinoma, pagrindinis kylantis klausimas – kaip papuošti Kalėdų eglutę? Toliau pasidalinsime idėjomis, kaip papuošti eglutę šventėms ir kokias šventines dekoracijas pasirinkti.

Iš kokių kalėdinių dekoracijų galima rinktis?

Eglutės papuošimui ir kalėdinėms namų dekoracijoms galima rinktis įvairiausius papuošimus – nuo stiklinių žaisliukų iki moderniausių 3D papuošimų. Viskas priklauso nuo to ar norėsite pasipuošti tradicine ar netradicine Kalėdų eglute. Kuo labiau išskritinės eglutės norisi, tuo labiau vertėtų rinktis ne tradicines, o išskirtines dekoracijas.

LED Dekoracijos

Šviečiančios LED dekoracijos – itin tinkama puošmena Kalėdoms. Juk žiemos šventės neįsivaizduojamos be lempučių mirgėjimo. LED dekoracijos suteikia namams jaukumo, šilumos ir šventinę nuotaiką. LED girliandomis puoškite eglutę, o didesnėmis LED instaliacijomis galima papuošti tiek lauką, tiek namų vidų. Vertėtų nepamiršti papuošti ir langų, palangių ar terasų. Papuošimui galite naudoti ir įvairių objektų dekoracijas – elnius, meškas, medelius ar burbulus.

Žvakės

Žvakės – vienas iš svarbiausių Kalėdų simbolių. Žvakes galima ne tik dovanoti artimiesiems, bet ir jomis pasipuošti namus. Kalėdinės žvakės būna įvairiausių formų, raštų, šventinių papuošimų. Netikromis žvakutėmis galima papuošti ir eglę. Kuo daugiau žvakių – tuo jaukesnė ir šventiškesnė nuotaika.

Dirbtinis sniegas

Turbūt visi sutiksime, jog Kalėdos be sniego – ne Kalėdos. Tačiau ne taip jau ir retai pasitaiko, kad sniego per Kalėdas nesulaukiame. Tad kodėl patiems nepapuošus namų sniegu? Dirbtinio sniego pagalba galima susikurti šventinius papuošimus. Juo galima papuošti eglutę ir sukurti apsnigtos lauko eglutės įvaizdį, padengti palanges ar kitas kalėdines dekoracijas. Pasitelkite fantaziją ir leiskite sniegui pasidengti jūsų namuose.

Lėlės ir statulėlės

Norint sukurti tikrą Kalėdų dvasią, eglutę galima apdėlioti kalėdinėmis statulėlėmis ar lėlėmis. Tokios dekoracijos išties žavingos. Papuošimui siūlome rinktis elnių, nykštukų, kalėdų senelio ar angeliukų lėles. Taip pat labai gražiai atrodo eglutė papuošta varpeliais, paukšteliais, įvairiais miško žvėreliais. Statulėlių pasirinkimas Kalėdoms labai platus, todėl tikrai turėsite galimybę įgyvendinti visas savo idėjas.

Rankų darbo Kalėdų dekoracijų idėjos

Turbūt nėra nieko mielesnio ir gražesnio už pačių pagamintas kalėdines dekoracijas. Ypač jei prie jų gaminimo prisideda visa šeima. Mėgstate rankdarbius iš popieriaus? Tuomet siūlome pasidairyti šiame puslapyje – čia pateikta daug idėjų kaip pasigaminti kalėdines dekoracijas ir žaisliukus ant eglutės. Taip pat galima išbandyti ir išskirtines dekoracijas ant eglutės iš kukurūzų krakmolo, geriamosios sodos ir vandens. Kaip pasigaminti žaisliukus rasite čia. Daug idėjų nuostabioms Kalėdų dekoracijoms pasigaminti namuose kartu su vaikais galima rasti ir šiame straipsnyje.

Snaigės iš karpomo popieriaus

Turbūt seniausia ir labiausiai įtraukianti veikla susijusi su Kalėdomis – snaigių karpymas iš popieriaus. Sukurti tokią snaigę paprasta, tačiau norint sukurti išties įspūdingą snaigę prireiks fantazijos ir pastangų. Viskas ko jums reikia – popieriaus lapai, pieštukas ir žirklės. Norint sukurti snaigę, jums reikės sulankstyti popieriaus lapą, nusipiešti eskizą ir iškarpyti nusipieštą eskizą. Pavyzdžių galite rasti šiame puslapyje. Snaigėmis iš popieriaus galite papuošti ir langus, ir eglutę.

Kūryba iš kankorėžių

Iš kankorėžių galima pasigaminti įvairiausių kalėdinių dekoracijų – vainiką, žaisliukus, girliandas, eglutę ar žvakidę. Pasitelkite fantaziją – kankorėžius spalvinkite, apipurškite dirbtiniu sniegu, nudažykite ar apibarstykite blizgučiais. Kankorėžių gaminius galite pritvirtinti kaspinėliais, kabliukais ir kitomis sutvirtinimo priemonėmis – galimybės išties plačios.

Džiovintų vaisių perdarymas į pakabukus

Palyginus dar visai neseniai išpopuliarėjo idėja Kalėdinėmis dekoracijomis paversti džiovintus vaisius. Dažniausiai pasirenkami citrusiniai vaisiai. Jie atrodo gražiai bei skleidžia malonų kvapą, pavyzdžiui, džiovinti mandarinai namus apgaubia autentišku kalėdiniu kvapu. Idėjų kaip pasigaminti dekoracijas iš džiovintų vaisių galima rasti čia.

Kaip apvynioti kalėdinių lempučių girliandą aplink eglę ar kenį?

Turbūt vienas pagrindinių akcentų ant Kalėdų eglutės – lempučių girlianda. Tačiau dažnai susiduriame su keblumais kol girliandą gražiai apvyniojame aplink eglę. Taip atsitinka dėl to, jog dažnai iš pradžių papuošiame eglę, o tik tuomet kabiname girliandą. Girliandomis apvynioti eglutę reikia dar prieš uždedant žaisliukus – taip išvengsite sunkumų ir nereikės rūpintis, jog sugadinsite jau uždėtus eglutės papuošimus. Geriausia girliandą pradėti sukti nuo eglutės pagrindo, šakelės gale sulenkti girliandą ir vėl grįžti atgal į pagrindą.

Ieškantiems Kalėdų eglutės – siūlome rinktis

Tam, kad sutaupytumėte laiko renkantis eglutę ir vežant ją namo – išsirinkite iš mūsų siūlomo asortimento. Mūsų parduotuvėje rasite įvairių dydžių lietuviškų eglučių ir kėnių. Pasirinktą medelį mes pristatysime jums tiesiai į namus! Taip pat, po visų švenčių mes dar ir surinksime iš jūsų eglutę ar kėnį ir jums nereikės rūpintis kur jį padėti. Taigi, ramiai išsirinkite eglę ar kėnį ir laukite kol mes sutartu laiku pristatysime medelį į namus. Jums tereikės nuspręsti kaip papuošti medelį ir su džiaugsmu laukti gražiausių metų švenčių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

0
    0
    Krepšelis
    Jūsų krepšelis yra tuščias
      Nuolaidos kodas